فینسا دکور
فینسا دکور فینسا دکور فینسا دکور فینسا دکور فینسا دکور

کاشانی- جردن


در کنار هم بودن اعضای خانواده و لذت بردن از لحظات محدود با هم بودن از ضروریات زندگی امروزیست. در یک آشپزخانه بسته ی بزرگ به دلیل عدم ارتباط بصری با فضاهای دیگر خانه , طراحی آشپزخانه ای با کاربرد چندگانه ( آشپزخانه + نشیمن + tv place ) حائز اهمیت می باشد.

در این پروژه طراح با در دست داشتن فضایی مناسب سعی در تلفیق حس خوشامد گویی خانه در آشپزخانه نموده است. برای رسیدن به این هدف طراح از المان هایی مانند کاشی با طرح کاغذ دیواری , اجرای نشیمن با کوسن های رنگی , اجرای tv place و رنگ گردویی استفاده نموده است.

دیگر مشخصه ای که این آشپزخانه را به یک فضای لوکس تبدیل کرده است نوع نورپردازی که طراح برای آن در نظر گرفته است می باشد. لوستر سقفی زیبای کار شده در این فضا هم نقش کاربردی و هم نقش دکوراتیو دارد. برای تکمیل بسته نورپردازی دکوراتیو طراح به نورپردازی داخل درب های ویترین پرداخته و از شلف های نوری بهره جسته است. و برای طراحی یک نورپردازی کاربردی از هالوژن های سقفی و همچنین نورپردازی فضای زیر کابینت دیواری استفاده کرده است که در نهایت فضایی گرم و زیبا را خلق کرده است.

پیشنهاد می شود که برای داشتن درک بهتری از مفهوم و انواع نورپردازی مقاله نور یک عامل اساسی را مطالعه بفرمایید.

همچنین برای مشاهده پروژه های مشابه در زمینه طراحی نورپردازی روی لینک های قرار داده شده کلیک کنید: اجرای کابینت ام دی اف ، طراحی داخلی آشپزخانه ، دیزاین داخل آشپزخانه

نکات طراحی:

1) گنجاندن سه المان کابینت اضافی , میز صبحانه خوری و باکس دکوراتیو همگی در قسمت جزیره

2) استفاده از شلف های نوری در قسمت نشیمن برای زیبایی هرچه بیش تر فضا

تنوع رنگ


FresnoGlacial

FresnoGlacial

NogalBurela

NogalBurela

rich

rich

TDR

TDR


Back