پیشنهاداتی برای یک آشپزخانه بهتر

1- به کار گیری نور طبیعی: از هر روشی برای استفاده بیشتر از نور طبیعی در محیط کابینت آشپزخانه استفاده کنید. برای این کار می توانید از درب های کابینت از جنس استیل ، شیشه و درب های پلی گلاس و های گلاس استفاده نموده تا نور در محیط منعکس شود.

یرای مطالعه بیشتر در این رابطه پیشنهاد می شود به لینک های قرار داده شده مراجعه فرمایید: کابینت آشپزخانه کوچک ، نورپردازی کابینت آشپزخانه مدرن

2- ترکیب صحیح رنگ ها و متریال ها : از آنجایی که در محیط کابینت آشپزخانه از متریال های مختلفی مثل سنگ ، شیشه ، چوب ، استیل و ... استفاده می شود ترکیب صحیح آنها به ایجاد هارمونی بیشتر در دکوراسیون منزل کمک شایانی می کند.

3-    طراحی کابینت جزیره : اگر فضای کابینت آشپزخانه شما به قدر کافی بزرگ باشد وجود یک کابینت جزیره هم از لحاظ کاربردی و هم زیبایی لازم و اثربخش خواهد بود.

 

4- لوازم توکار: استفاده از لوازم توکار در طراحی آشپزخانه مثل ماشین ظرف شویی ، ماشین لباس شویی و یخچال توکار به زیبایی ظاهری بیشتر و گرم تر و هارمونیک شدن فضا کمک شایانی می کند.
5- در نظر گرفتن المان راحتی: کابینت آشپزخانه علاوه بر کاربردهای فراوان و زیبایی دکوراتیوی که به فضای خانه می بخشد محل اجتماع و دور هم بودن برای اعضای خانواده هم به حساب می آید و این آشپزخانه را به فضایی پر رفت و آمد و پر استفاده ای تبدیل می کند. لذا باید این محیط راحت بوده و بیشتر لوازم آسایش اعضای خانواده در آنجا در نظر گرفته شود.

6- تجهیزات کاربردی : تمامی تجهیزات و لوازم داخل آشپزخانه باید کاربردی باشد. برای مثال در صورت استفاده از سینک سایز آن باید نسبت به تعداد اعضای خانواده مناسب باشد.
7- به کار گیری شلف در فضای آشپزخانه:استفاده از شلف و طبقه در کابینت آشپزخانه مدرن به منظور قرار دادن بعضی لوازم مثل کتاب و اشیا تزئینی به زیبایی و خاص تر بودن فضا کمک می کند و طراحی آشپزخانه را از یک مکان صرفا برای آشپزی به مکانی با کاربردهای چند گانه تبدیل می کند.

8- بکارگیری اکسسوری و یراق به روز در کابینت آشپزخانه : در آشپزخانه های امروزی به کار گیری اکسسوری برای راحتی و دسترسی هر چه بیشتر فضا بسیار حائز اهمیت است. اکسسوری ها در انواع و سایز های مختلف و با کاربردهای گوناگون و خلاقانه به زیبایی ، کاربرد و خاص بودن هر چه بیشتر فضا کمک می کنند.

برای مشاهده انواع اکسسوری و یراق کاربردی برای آشپزخانه روی لینک های قرار داده شده کلیک کنید: سوپر کشنده 15 سانت زمینی ، طراحی کابینت کنج آشپزخانه ، سوپر مارکت

 

9- نورپردازی : در آشپزخانه مدرن و امروزی نورپردازی جزو مهم ترین بخش ها می باشد و می تواند تاثیر بسزایی روی جلوه و زیبایی فضا داشته باشد.

برای اطلاعات بیشتر در این زمینه مطالعه مقاله نقش نورپردازی در فضای کابینت آشپزخانه را به شما پیشنهاد می نماییم.

 

گردآوری و جمع بندی : گروه فینسا دکور
pic358405210001

Back