فینسا دکور
فینسا دکور فینسا دکور فینسا دکور

نمایشگاه مدکس


این دکور مربوط به غرفه فینسا در نمایشگاه 2012 مدکس می باشد که در آن تمام تلاش طراح در خلق یک کابینت آشپزخانه کاملا مدرن و امروزی بوده است. مهم ترین نکته ای که در این آشپزخانه به چشم می خورد معلق بودن کابینت های زمینی می باشد که همان طور که در عکس ها می بینید بدون استفاده از پایه کابینتی نصب شده اند. گروه فینسا دکور در طراحی این فضا از یراق آلات خاصی به نام اطلس که ساخت کمپانی اینداکس اسپانیا می باشد ، استفاده کرده است که هر کابینتی که از این طریق نصب می گردد تا 400 کیلوگرم تحمل وزن دارد که بسیار جالب و کارایی بالای آن را نشانگر است.

نکته ی جالب توجه دیگری که در این دکور نمایشگاهی مشاهده می گردد بکارگیری از شیشه در فضای بین کابینتی و همچنین سه عدد از درب های کابینت های دیواری می باشد که زیبایی و جلوه خاصی به این فضا بخشیده است. همچنین در طراحی این کابینت آشپزخانه خاص از دستگیره استفاده نشده است بلکه درب های کابینت های دیواری به صورت فشاری (با فشار دست ) و درب های کابینت های زمینی با استفاده از دستگیره های توکار L شکل ایتالیایی باز و بسته می گردند.

نکات طراحی:

1) طراحی معلق کابینت های زمینی

2) استفاده از شیشه دکوراتیو

3) ترکیب یک رنگ خنثی (خاکستری) با یک رنگ گرم ( قرمز) جهت ایجاد کنتراست و جلوه بیشتر فضا

4) استفاده از دستگیره های توکار ایتالیایی

5) نورپردازی در فضای بین کابینت و همچنین پاخور کابینت جزیره

در ارتباط با نوع ترکیب رنگ این آشپزخانه از لحاظ روانشناسی رنگ ها نکات جالبی وجود دارد که پیشنهاد می شود برای کسب اطلاعات بیشتر در این مورد مقاله رنگ در کابینت آشپزخانه را مطالعه نمایید.

پروژه های مشابه در این زمینه که بدون دستگیره اجرا شده اند: کابینت آشپزخانه پلی گلاس ، کابینت ام دی اف

تنوع رنگ


PanDeBronce

PanDeBronce

RobleJoplin

RobleJoplin

TDR

TDR

TekaMandalay

TekaMandalay


Back