نکاتی چند برای طراحی بهتر

طراحی یک کابینت کلاسیک ، کابینت مدرن ، کابینت های گلاس ، کابینت پلی گلاس و ... هر کدام دارای سبک و سیاق خاص خود می باشد که باید آنها را رعایت نمود. اما نکاتی در طراحی هر آشپزخانه ای و به هر سبکی وجود دارد که دانستن آنها در طراحی آشپزخانه به بهترین نحو تاثیرگذار می باشد.

_ در ساختمان هایی که در ایران ساخته می شود اصولا برای ماشین لباس شویی و ماشین ظرف شویی لوله های آب و فاضلاب مجزا در نظر گرفته می شود. اما پیشنهاد می شود در صورتی که این دو ماشین در دو طرف سینک ظرفشویی قرار دارند آب و فاضلاب آنها از لوله های سینک گرفته شود. این کار برای شما دو حسن بزرگ دارد. یکی اینکه فشار آب گرمی که از ماشین ها خارج می شود از گرفتگی لوله سینک جلوگیری می کند و دوم اینکه در صورت استفاده از لوله های ماشین که پشت آن قرار دارند ماشین ها 5 الی 10 سانت به خاطر لوله کشی جلو کشیده می شوند و در نتیجه از کابینت بغل بیرون تر می نشینند که ظاهر زیبایی ندارد. استفاده از لوله های سینک از این مشکل جلو گیری می کند.

_ توصیه می شود که ماشین ظرف شویی در کنار سینک و ترجیحا زیر سینی آن قرار گیرد تا انتقال ظروف کثیف از سینک به آن راحت تر باشد. در این حالت از رفت و آمد های بی مورد و اضافی در آشپزخانه جلوگیری شده و در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.
_ با توجه به اینکه اصولا عمق استاندارد یک یخچال ساید از کابینت آشپزخانه بیشتر است یخچال حدود 10 الی 20 سانت از کابینت بغل بیرون تر می نشیند. بر این اساس پیشنهاد می شود که در صورت طراحی فریم دور یخچال عمق آن را بیشتر در نظر گرفته تا بدنه یخچال را بپوشاند.

_ در صورت استفاده از بدنه ام دی اف ، در قسمت سینک بهتر است از بدنه پی وی سی استفاده گردد تا در برابر آب و رطوبت مقاوم بوده و به مرور زمان پوسیده نشود.

در صورتی که مایلید همه چیز را راجع به متریال های مورد استفاده در کابینت آشپزخانه بدانید پیشنهاد می کنیم مقاله آشنایی با متریال های به روز در طراحی کابینت آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

_ در صورت استفاده از سنگ های مصنوعی کرین به عنوان صفحه رویه در طراحی آشپزخانه توجه شود که با ام دی اف زیر سازی شود و همچنین برای جلوگیری از پیدا شدن درز ها به مرور زمان و استحکام بیشتر از صفحات یک تکه استفاده شود. زیرا در صورت استفاده از تکه های جدا از هم و چسپاندن آنها به یکدیگر احتمال باز شدن درزها از هم در اثر شک های حرارتی و فشار وجود دارد.

_ نکته دیگری که حائز اهمیت است پایه های زیر کابینت آشپزخانه می باشند که حکم اسکلت آن را دارند. توجه شود این پایه ها از نظر تحمل وزن و همچنین قابلیت رگلاژ کیفیت بالایی داشته باشند. زیرا در صورت بی کیفیت بودن پایه های کابینت بعد از مدتی استفاده کابینت ها از حالت تراز اولیه خارج شده و در نتیجه شما شاهد افتادگی درب های کابینت آشپزخانه و درست کار نکردن اکسسوری های داخل کابینت خواهید بود.

_ در قسمت های کنج کابینت استفاده از اکسسوری های مخصوص برای فضای کنج استفاده را بسیار آسان تر و کاربردی تر می سازنند. بنا براین بکار گیری آنها پیشنهاد می شود.

برای مشاهده انواع اکسسوری کنج روی لینک های قرار داده شده کلیک کنید: مکانیزم کنج magic corner ، مکانیزم کابینت کنج Lemans

 

البته اکسسوری و یراق آلات کابینت آشپزخانه امروزه برای آسایش هر چه بیشتر خانواده انواع متنوعی پیدا کرده است. از جمله دیگر اکسسوری های کارا و متفاوت که مخصوصا در فضاهای کوچک و مینیمال کاربرد بالایی دارد میز های کشویی آتیم ایتالیا می باشد که به شما این امکان را می دهد تا در فضایی کوچک میز غذاخوری مناسبی داشته باشید. برای مشاهده انواع این میز ها و اطلاعات فنی آنها روی لینک کلیک کنید.

 

گردآوری و جمع بندی : گروه فینسا دکور
pic686405210001

Back