دکوراسیون داخلی از صفحات تاریخ تا امروز

طراحی و چینش فضای زندگی از دوران خیلی دور و از زمان شکل گیری تمدن های انسانی همواره به شیوه های مختلف مورد توجه قرار گرفته است. انسان ها به صورت غریزی همواره به محیط اطراف خود و نحوه قرار گیری لوازم و نوع رنگ ها توجه داشته اند. اینکه دکوراسیون و معماری داخلی دقیقا در کجای تاریخ شکل گرفته است امریست که بر ما پوشیده می باشد. برخی حتی بر این عقیده اند که طراحی ها و دیوار نوشت های انسان های غارنشین علاوه بر جنبه انتقال اطلاعات ، جنبه زیبایی و دکوری نیز داشته است. به هر حال اگر بخواهیم مطمئن تر راجع به تاریخچه معماری صحبت کنیم می توانیم به سال 1992 اشاره کنیم که هاوارد کارتر(Howard Carter) باستان شناس بریتانیایی مقبره توتنخامون (Tutankhamen) را گشود. لوازم و ظروف تزئینی از جنس طلا که در کنار اجساد قرار داده شده بود ذهنیتی از سبک زندگی مصریان و توجه آنها به تزئین فضای اطراف به دست داد که می توان به جرعت گفت که این نگرش تحولی جدی در صنعت معماری و دکوراسیون ایجاد نمود.

رفته رفته با گذشت زمان و افزایش دانش بشری و شکل گیری انقلاب های صنعتی و هم چنین با پیشرفت تکنولوژِی ، معماری و دکوراسیون داخلی نیز پیشرفت کرد و توجه بشر رفته رفته با ایجاد رفاه بیشتر و برآورده شدن نیاز های اولیه ، بیشتر به این معقوله جلب شد. معماری به همراه پیشرفت خود به زیرشاخه های مختلفی تقسیم شد که در آن حوزه طراحی خارجی و طراحی داخلی از هم جدا گردید و هر کدام از آنها نیز به زیرشاخه های جزئی تر تقسیم گردید.

امروزه هر کدام از این زیرشاخه ای جزئی بنا بر نیاز و ضرورت به سبک ها و مدل های جزئی تر تقسیم بندی گردیده است که در هر کدام از آنها دنیایی از تخصص و تکنولوژی نهفته است. طراحی داخلی منزل خود به قسمت های مختلفی تقسیم بندی شده است. یکی از آنها طراحی کابینت آشپزخانه می باشد که از نظر تخصصی و تکنیکی پیچیدگی های بسیاری دارد.طراحان کابینت های آشپزخانه در سرتا سر دنیا برای تقسیم بندی مناسب تر و تدوین زبانی مشترک در همه جای دنیا به دسته بندی دکوراسیون ها و مدل های مختلف آشپزخانه پرداخته اند. به طوری که امروزه شما برای طراحی آشپزخانه با سبک های مختلفی از جمله کابینت مدرن ، کابینت کلاسیک ، کابینت های گلاس و کابینت پلی  گلاس و ... مواجهید. همچنین متریال ها ی مختلف و اکسسوری ها و یراق آلات متنوعی در این زمینه طراحی گردیده است که خود دنیایی از تکنولوژی ، خلاقیت ، هنر زیبایی شناسی ، معماری و ... را در خود جای داده است. به طوری که امروزه شما برای طراحی قسمت کوچکی از خانه به نام کابینت آشپزخانه نیازمند فردی متخصص در زمینه طراحی کابینت آشپزخانه می باشید تا شما را برای رسیدن به آنچه مد نظرتان است و با دکوراسیون داخلی و معماری خانه شما هماهنگی دارد راهنمایی کند.

 

گردآوری و جمع بندی : گروه فینسا دکور
pic678505210001

Back