پیشنهاداتی که در مورد طراحی و خرید یک آشپزخانه جدید

در صورتی که در حال برنامه ریزی خرید یک آشپزخانه کارا در آینده هستید رعایت نکات زیر در هنگام طراحی از اهمیت بالایی برخوردار است.

1- وجود پریز های برق در قسمت اصلی آشپزخانه این امکان را به شما می دهد که در صورت لزوم بتوانید از لوازم برقی مختلف در هنگام آشپزی استفاده کنید .

2- در مورد چگونگی فضای میز کار اصلی و همچنین نورپردازی داخل کابینت ها فکر کنید . نورپردازی داخل کابینت ها و همچنین استفاده از نورپردازی قابل تنظیم فضای ایده آلی را برای شما به وجود می آورد.لازم به ذکر است که بهتر است منیع نور اصلی مورد استفاده قابل رویت نباشد.

برای اطلاعات کامل تر در زمینه نورپردازی کابینت آشپزخانه روی لینک قرار داده شده کلیک کنید : نورپردازی کابینت آشپزخانه مدرن

3- استفاده از کمد های قدی جهت ذخیره سازی مواد غذایی ( سوپر مارکت ها ) کنار یخچال این امکان را به شما می دهد که با متمرکز کردن مواد غذایی و خوراکی ها در یک قسمت از آشپزخانه , انرژی و زمانی که باید صرف رفت و آمد در آشپزخانه به دنبال چیزهای مختلف باشید را کاهش دهید.همچنین زمانی که کمدهای قدی کنار یکدیگر قرار می گیرند نسبت به زمانی که جدا از یکدیگر کار شوند اشغال فضا را کمتر نشان می دهند.

برای مشاهده انواع سوپرمارکت ها روی لینک قرار داده شده کلیک کنید : سوپرمارکت آشپزخانه

 

4- پیشنهاد می شود در آشپزخانه فضایی را نزدیک ناحیه ذخیره سازی خود در نظر بگیرید جهت کیسه های بزرگ و سنگین خرید که این ناحیه می تواند به عنوان فضای آماده سازی برای شما کارایی داشته باشد.

5- اگر شیوه آشپزی شما به نوعی است که از مواد غذایی تازه استفاده می کنید , میز کار اصلی خود را به گونه ای طراحی کنید که نزدیک به سینک باشد.

6- توجه به این نکته بسیار مهم است که گاز و سینک نباید دور از یکدیگر قرار بگیرد که مجبور نباشید قابلمه یا تابه های سنگین پر آب را با طی مسافت زیادی حمل کنید.

برای شرح تفصیلی سه مورد اخیر پیشنهاد می شود مقاله نواحی اساسی آشپزخانه را مطالعه فرمایید.

 

7- در نظر گرفتن نوع استفاده و نیازهای شخصی و سلایق در طراحی آشپزخانه بسیار مهم است.

8- استفاده از اکسسوری های مختلف ( مجیک کرنر و .....) در فضای کور آشپزخانه بسیار مناسب است بدلیل اینکه این نوع یراقالات با چرخیدن یا بیرون آمدن تمام چیزهایی که در کنج کابینت ذخیره کردید را به راحتی در دسترس شما قرار می دهد.تمامی سختی هایی که تا به حال در استفاده از این کابینت ها داشته اید با استفاده از این یراقالات فراموش کنید.

مشاهده اکسسوری های مربوط به کنج آشپزخانه : مکانیزم کابینت کنج مجیک کرنر

 

گردآوری و جمع بندی : گروه فینسا دکور
pic020594210001

Back